با آموزش متحرک کردن نمودار در پاورپوینت خدمت شما عزیزان مدرسه کشاورزی هستیم. در این پست می‌خواهیم نحوه انیمیشن دادن به نمودارهای مختلف (دایره‌ای ، ستونی و خطی) اکسل در نرم افزار پاورپوینت نسخه 2013 را توضیح بدیم.

ویدیو رسم نمودار متحرک در پاورپوینت

حتما تابحال پیش اومده که حداقل یک بار در اسلایدهای ارائه‌های خود از نمودار استفاده کنید. آیا به این نکته توجه کردید که می‌توانید با افکت‌های مختلف آنها را بصورت پویا اجرا کتید؟ بله این امکان با اعمال یکسری تنظیمات براحتی قابل دسترس است. برای یادگیری این آموزش دعوت می‌کنم این ویدیو را حتما تماشا کنید.

اگر آموزش رایگان “انیمیشن دادن به نمودار در پاورپوینت” برایتان مفیده بوده، با پرداخت هر مبلغ دلخواهی ما را در هزینه‌های نگهداری سایت یاری کنید.

می‌خوام کمک کنم

در ابتدا دعوت می‌کنم چند نمونه از این نمودارها را مشاهده کنید :

برای شروع کار ابتدا باید نمودار خود را در محیط اکسل بصورت معمولی و ساده بدون هیچ گونه انیمیشن رسم کنید. بعد اینکار نمودار مورد نظر را کپی کرده و در محیط پاورپوینت آن را با زدن دکمه‌های ترکیبی Ctrl + V از کیبورد وارد این نرم‌افزار بکنید.

متحرک کردن نمودار در پاورپوینت

انیمیشن دادن به نمودارها در پاورپوینت

بعد از اینکه نمودار را وارد پاورپوینت کردید، روی آن کلیک کرده و سپس به تب ANIMATIONS رفته و گوشه راست و پایین باکس مربوط به آن روی فلش کوچک که جهت آن روی پایین است کلیک کنید. با این کار کادر کشویی بزرگتر باز می‌شود که داخل آن حالت‌های مختلف انیمیشن دادن وجود دارد. در این باکس گزینه مناسب را متناسب با نوع نمودار خود انتخاب کنید. معمولا گزینه Wheel مناسب نمودارهای دایره‌ای و Wipe مناسب نمودارهای خطی و ستونی است.

انیمیشن دادن به نمودار در پاورپوینت

بعد اینکار باز در تب ANIMATIONS نوع و جهت حرکت اجزاری نمودار را مشخص کرده و همچنین از بخش start با زدن عبارت on click ، با هر کلیک یک جز از نمودار ظاهر می‌شود در حالی که با استفاده از گزینه‌های بعدی، همه اجزای نمودار بصورت اتوماتیک در اسلاید ظاهر می‌شود.

رسم نمودار متحرک در پاورپوینت

خب دوستان در اینجا کار متحرک سازی نمودار در پاورپوینت به پایان رسید. امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید. اگه کم و کاستی هم در تهیه اون مشاهده کردید به بزرگواری خودتون بخشیده و از قسمت پایین همین صفحه سوال، پیشنهاد و یا نظرات خودتون رو در مورد این موضوع مطرح بفرمایید.